15.05.2024

100. Yılda Çocuklarımızla 100 Şenlik

Osmaniye İl Müftülüğü, Diyanet İşleri Başkanlığının öncülüğünde düzenlenen "100. Yılda Çocuklarımızla 100 Şenlik" projesi kapsamında 4-6 yaş grubu Kur’an Kurslarında eğitim gören çocuklar ve aileleri için özel bir etkinlik düzenlendi.

Sanatçı Hüseyin Goncagül ve ekibi tarafından gerçekleştirilen gösteriler, Hacivat Karagöz ve Nasrettin Hocanın eşsiz dünyasını sahneye taşıdı.

Eğitimin yanında eğlencenin ve kültürel mirasın da önemini vurgulayan etkinlik vesilesiyle Çocuklar, geleneksel Karagöz ve Hacivat ile keyifli zaman geçirirken, Nasrettin Hocanın öğütleriyle hem eğlendiler hem de öğrendiler. Veliler ise çocuklarıyla birlikte geçirdikleri bu anlamlı vakitte, hem bir araya gelmenin hem de kadim kültürümüzün değerlerini kuşaktan kuşağa aktarmanın mutluluğunu yaşadılar.

Bu etkinlik, çocukların merakını gidermek ve ailelerle nitelikli zaman geçirmelerini sağlamak amacıyla çok önemli bir adım olarak öne çıkıyor. Osmaniye İl Müftülüğü, gelecek kuşaklara kültürel mirasımızı aktarmak ve değerlerimizi yaşatmak adına bu tür etkinliklerin önemini bir kez daha göstermiş oldu.