T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Osmaniye Müftülüğü

29.04.2020

İL MÜFTÜSÜ ALİ RIZA TAHİROĞLU TRT ÇUKUROVA RADYOSUNDA “SENİN DE BİR KARDEŞ AİLEN OLSUN” PROJESİNİ ANLATTI

TRT Çukurova Radyosu; 28.04.2020 tarihinde saat 10.50 de İl Müftümüz Ali Rıza Tahiroğlu’nu telefonla arayarak, Müftülüğümüzce başlatılan “Senin de Bir Kardeş Ailen Olsun” projemizin tanıtımını yapmak üzere programa konuk olarak almıştır.

İl Müftümüz Ali Rıza Tahiroğlu “Senin de Bir Kardeş Ailen Olsun” projesinin amacını anlatırken; Covid-19 salgını sebebiyle ekonomik açıdan sıkıntıya giren kişiler (aileler) olduğunu ve bunlara devletimizin sahip çıktığını, fakat biz insanlara da görevler düştüğünü, bu sebeple Osmaniye il ve ilçelerinde görev yapan Din görevlilerinden isteyenlerin birer kardeş aile edinerek Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında onlara ekonomik açıdan yardımcı olmalarını içerdiğini ifade etti. Bu güne kadar sadece Osmaniye il merkezinde 136 ailenin görevlilerimiz tarafından kardeş aile olarak belirlendiğini söyleyen Tahiroğlu, merkezde hedeflerinin az 350 aileye ulaşmak olduğunu bildirdi.

Daha sonar Mübarek Ramazan ayının Osmaniye’mize, Ülkemize, Ümmet-i Muhammed’e ve bütün insanlığa hayırlar getirmesini dileyerek programını tamamladı.

 

Dinlemek İçin: Program Kaydı Aşağıdadır...