T.C. OSMANİYE VALİLİĞİ
İL MÜFTÜLÜĞÜ

ŞEHİT JANDARMA ASTSUBAY KIDEMLİ ÇAVUŞ MUSTAFA SEFA KÖK İÇİN MEVLİT OKUTULDU

ŞEHİT JANDARMA ASTSUBAY KIDEMLİ ÇAVUŞ MUSTAFA SEFA KÖK İÇİN MEVLİT OKUTULDU

Bingöl'ün Adaklı ilçesi kırsalında icra edilen operasyon sırasında bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmada yaralanarak kaldırıldığı hastanede şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Mustafa Sefa Kök için mevlit okutuldu. 

Şehidimizin Dervişli Köyündeki baba evinin önünde kurulan taziye çadırında okunan mevlide Vali Ömer Faruk Coşkun, Osmaniye Milletvekilleri Dr. Suat Önal ve Mücahit Durmuşoğlu, İl Jandarma Komutanı Vekili Jandarma Yarbay Hacı Ali Büber, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Bukan, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Okunan Kur'an-ı Kerim tilavetinin ve Mevlidi Şerifin ardından Şehidimiz için İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu dualar okudu. Mevlit sonrasında Vali Ömer Faruk Coşkun ve protokol mensupları, Şehidimizin ailesine başsağlığı ve sabır dileklerini ilettiler. Şehidimizin babası ile bir süre görüşen Vali Coşkun "Şehidimize Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı ve sabır diliyorum. Hepimizin başı sağ olsun" diye konuştu. 

Fotoğraflar