T.C. OSMANİYE VALİLİĞİ
İL MÜFTÜLÜĞÜ

RAMAZAN ÇORTUL 12.11.2008 - 06.01.2017

26.10.1953 tarihinde İçel Erdemli ilçesinin Elbeyli köyünde doğdu.İlkokulu kendi köyünde bitirdi.1970 yılında Adana İmam Hatip Okulundan, 1974 yılında da  Erzurum Yüksek İslam Enstitüsünden mezun oldu.

29.07.1974 tarihinde Ankara Müftü Yardımcısı olarak görev başladı.1974-1975 yılları arasında askerlik görevini tamamladı. 09.11.1976 tarihinde Gülnar, 19.02.1979 tarihinde Anamur Bozyazı Vaizliğine, 13.02.1981 tarihinde Anamur Müftülüğüne, aynı yil İçel Müftü Yardımcılığına tayin edildi ve İl Müftü Vekili olarak görevlendirildi.

09.06.1983 - 01.07.1988  tarihleri arasında Hollanda da din görevlisi olarak görev yaptı. Yurda dönüşünde bir süre İçel Vaizliğinde bulundu. 15.09.1988 tarihinde Seyhan, 18.10.2002 tarihinde Bornova İlçe Müftülüğüne, 12.04.2004 tarihinde Iğdır, 31.03.2006 tarihinde de Tunceli, 16.05.2007 tarihinde Nevşehir, 12.11.2008 tarihinde Osmaniye İl Müftülüğüne, 06.01.2017 tarihinde de Başkanlık Vaizi olarak ataması yapıldı.