T.C. OSMANİYE VALİLİĞİ
İL MÜFTÜLÜĞÜ

ZEKİ SARILAR 05.09.2005 - 21.07.2008

1952 yılında Hatay Reyhanlı’da doğdu. Killik İlkokulunu bitirdikten sonra Adana İmam-Hatip Okulundan mezun oldu.

22.02.1975 tarihinde İskenderun’da İmam-Hatip olarak göreve başladı. 02.01.1976 tarihinde İzmir’e Müezzin-Kayyım olarak naklini yaptırdı. Görev yaparken İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’nü bitirdi ve askere gidinceye kadar aynı Müftülükte İmam-Hatiplik yaptı. Vatani görevini 1982-1983 yılları arasında yedek subay olarak yaptı. Terhisinden sonra önce İzmir Bozyaka Kilimlitepe Camii İmam-Hatipliğine (06.09.1983), daha sonra da İzmir Merkez Büyük İhsaniye Camii İmam-hatipliğine (19.11.1983) tayin edildi.

28.04.1984 tarihinde Muğla Marmaris, 17.09.1987 tarihinde Afyon Dinar İlçe Müftülüğüne atandı. Bir dönem Yurt dışında din görevlisi olarak bulundu. Yurt dışından dönüşünde 30.11.1994 tarihinde Aydın Kuşadası İlçe Müftülüğüne, 08.12.1999 tarihinde Ardahan, 06.01.2003 tarihinde Bartın, 05.09.2005 tarihinde de Osmaniye İl Müftülüğüne tayin edildi. Bu görevde iken 21.07.2008 tarihinde emekli oldu.